Wyroby do drewna

Olej impregnujący do drewna na bazie naturalnego oleju lnianego

O produkcie

Niezwykle łatwy w aplikacji impregnujący i koloryzujący środek do ochrony drewna na bazie naturalnego oleju lnianego. Produkt znakomicie impregnuje i zabezpiecza drewno (zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz) reguluje jego wilgotność, ułatwia jego swobodne oddychanie oraz pozwala uzyskać gładką, jedwabistą i miłą w dotyku powierzchnię. Wersje koloryzowane produktu oraz wersja w kolorze naturalnym z filtrem UV świetnie chronią drewno przed warunkami zewnętrznymi (słońce, wilgoć, opady atmosferyczne itp.) Wersja bezbarwna jest idealna do stosowania wewnątrz pomieszczeń. W renowacji drewno nie wymaga wcześniejszego szlifowania ani usuwania starej warstwy. Produkt może być stosowany na powierzchnie impregnowane ciśnieniowo, można go także pokrywać lakierami alkidowymi. Dzięki zawartości naturalnego oleju lnianego produkt doskonale podkreśla naturalną strukturę drewna.

Opakowanie: 0,8 l, 2,4 l, 4,8 l

Wydajność: 10-15 m2 z 1 litra, silnie uzależniona od gatunku i rodzaju drewna oraz sposobu aplikacji.

Wykonanie

Powierzchnia surowa drewna przeznaczona do pokrycia produktem powinna być czysta, odtłuszczona i sucha. Maksymalna wilgotność drewna nie może przekraczać 20%. Drewno użytkowane na zewnątrz lub wewnątrz, narażone na biokorozję (grzyby powodujące rozkład drewna oraz owady żerujące w drewnie) należy wcześniej zabezpieczyć gruntującym impregnatem Technicznym linii Greinplast. Poszarzałe drewno należy wyczyścić odpowiednim preparatem czyszczącym, który usunie równię algi, mech i inne zabrudzenia. Przed użyciem produkt należy wymieszać i sprawdzić kolor. Pokryć wyczyszczone i suche podłoże jedną lub dwiema warstwami produktu za pomocą pędzla bądź szmatki. Produkt nadaje się również doskonale do impregnacji poprzez zanurzanie. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw odczekać 4 do 6 godzin. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia na 24 godziny.

Bezwzględnie usunąć nadmiar produktu po 20 minutach od zakończenia aplikacji. Drewno już zaimpregnowane produktem, które wymaga renowacji, można po oczyszczeniu przywrócić do optymalnego stanu nakładając jedną jego warstwę. Dodatkowe informacje w karcie technicznej dostępnej na stronie www.greinplast.pl. W razie wątpliwości należy skontaktować się z doradcą technicznym bądź przedstawicielem firmy Greinplast Sp. z o.o.

Zalecenia i uwagi

Nie zaleca się rozcieńczania. Narzędzia czyścić benzyną ekstrakcyjną. Nie aplikować poniżej 10oC i wilgotności względnej powyżej 85%. Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w pomieszczeniu suchym i chłodnym, w temperaturze powyżej +5oC. Termin przydatności do użycia podany na opakowaniu (miesiąc/rok). Używać odpowiednich rękawic ochronnych. Jeżeli zachodzi konieczność używać okularów ochronnych.

Uwaga: tkaniny oraz papier zabrudzone zawartością tego produktu przechowywać wyłącznie w dobrze zamkniętym pojemniku, zalać wodą lub pozostawić na zewnątrz do wysuszenia ze względu na niebezpieczeństwo zapalania.

Koloryzująca lakierobejca do drewna z funkcją impregnacji

Nowoczesna lakierobejca z funkcją impregnacji przeznaczona do zabezpieczania drewna na zewnątrz. Tworzy bardzo trwałe, połyskowe powłoki, wysoce odporne na działanie wszystkich czynników atmosferycznych. Kombinacja zmodyfikowanych żywic alkidowo-uretanowych głęboko zabezpiecza drewno, zapewniając do 6 lat ochrony. Idealna do ochrony elementów architektury odgodowej (np. płotów, pergoli, altanek, mostków itp.), mebli ogrodowych, czy drewnianych elementów fasadowych oraz stolarki otworowej

Opakowanie: 0,8l, 2,4l

Wydajność: 10-15 m2 z 1 litra, silnie uzależniona od gatunku i rodzaju drewna oraz sposobu aplikacji

Wykonanie

Powierzchnia przeznaczona do pokrycia powinna być czysta, odtłuszczona i sucha. Maksymalna wilgotność drewna nie może przekraczać 20%. Drewno użytkowane na zewnątrz lub wewnątrz, narażone na biokorozję (grzyby powodujące rozkład drewna oraz owady żerujące w drewnie), należy wcześniej zabezpieczyć gruntującym Impregnatem Technicznym linii Greinplast. Poszarzałe drewno należy wyczyścić odpowiednim preparatem czyszczącym, który usunie również algi, mech i inne zabrudzenia. Przed użyciem produkt należy dobrze wymieszać i sprawdzić kolor. Drewno niekonserwowane (surowe) należy przeszlifować, aby umożliwić odpowiednie wchłanianie produktu, a następnie pokryć dwiema jego warstwami. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw elementy impregnowane pozostawić na 12 do 24 godzin do wyschnięcia. Produkt należy nakładać pędzlem, wałkiem bądź natryskowo. W przypadku renowacji, powierzchnie pokryte wcześniej produktem można po przeszlifowaniu i oczyszczeniu przywrócić do optymalnego stanu nakładając jedną jego warstwę. Dodatkowe informacje w karcie technicznej dostępnej na stronie www.greinplast.pl. W razie wątpliwości należy skontaktować się z doradcą technicznym bądź przedstawicielem firmy Greinplast Sp. z o.o.

Zalecenia i uwagi

Nie zaleca się rozcieńczania. Narzędzia czyścić benzyną ekstrakcyjną. Nie aplikować poniżej 10oC i wilgotności względnej powyżej 85%. Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w pomieszczeniu suchym i chłodnym, w temperaturze powyżej +5oC. Termin przydatności do użycia podany na opakowaniu (miesiąc/rok). Używać odpowiednich rękawic ochronnych. Jeżeli zachodzi konieczność używać okularów ochronnych.

Koloryzujący impregnat powłokotwórczy do ochrony drewna zewnętrznego

O produkcie

Koloryzujący impregnat na bazie żywic alkidowych z dodatkiem oleju lnianego. Idealny do ochrony elementów architektury ogrodowej (np. płotów, pergoli, altanek, mostków itp. ) mebli ogrodowych, czy drewnianych elementów fasadowych. Doskonale impregnuje drewno na zewnątrz, czyni je odpornym na warunki atmosferyczne i działanie wody. Zmodyfikowane żywice alkidowe głęboko zabezpieczają drewno, zapewniając do 6 lat ochrony. Pozostawia naturalną powierzchnię drewna oddając jej charakter. Do stosowania również na drewnie impregnowanym ciśnieniowo.

Opakowanie: 0,8l, 2,4l, 4,8l, 9,6l

Wydajność: 10-15 m2 z 1 litra, silnie uzależniona od gatunku i rodzaju drewna oraz sposobu aplikacji.

Wykonanie

Powierzchnia drewna przeznaczona do pokrycia powinna być czysta, odtłuszczona i sucha. Maksymalna wilgotność drewna nie może przekraczać 20%. Drewno użytkowane na zewnątrz lub wewnątrz, narażone na biokorozję (grzyby powodujące rozkład drewna oraz owady żerujące w drewnie) należy wcześniej bezwzględnie zabezpieczyć gruntującym impregnatem Technicznym linii Greinplast. Poszarzałe drewno należy wyczyścić odpowiednim preparatem czyszczącym, który usunie również algi, mech i inne zabrudzenia. Przed użyciem produkt należy dobrze wymieszać i sprawdzić kolor. Drewno zabezpieczone gruntującym impregnatem Technicznym należy pokryć dwoma lub trzema warstwami produktu., zależnie od chłonności podłoża. Przed nałożeniem kolejnych warstw produktu zaleca się wykonać międzyszlif zapewniający jego lepszą przyczepność. Produkt należy nakładać pędzlem lub wałkiem. Produkt nadaje się również doskonale do impregnacji poprzez zanurzanie. Pomiędzy nakładaniem kolejnych warstw elementy impregnowane pozostawić na 12 do 24 godzin do wyschnięcia. Drewno już zaimpregnowane produktem, które wymaga renowacji, można po przeszlifowaniu i oczyszczeniu przywrócić do optymalnego stanu nakładając jedną jego warstwę. Dodatkowe informacje w karcie technicznej dostępnej na stronie www.greinplast.pl. W razie wątpliwości należy skontaktować się z doradcą technicznym bądź przedstawicielem firmy Greinplast Sp. z o.o.

Zalecenia i uwagi

Informacje dodatkowe: Nie zaleca się rozcieńczania. Narzędzia czyścić benzyną ekstrakcyjną. Nie aplikować poniżej 10oC i wilgotności względnej powyżej 85%. Przechowywać w oryginalnie zamkniętym opakowaniu, w pomieszczeniu suchym i chłodnym, w temperaturze powyżej +5oC. Termin przydatności do użycia podany na opakowaniu (miesiąc/rok). Używać odpowiednich rękawic ochronnych. Jeżeli zachodzi konieczność używać okularów ochronnych.