Panele kwarcowe – szlachetność naturalnego kamienia na elewacji
Kamień naturalny był i jest wykorzystywany w budownictwie jako jeden z najbardziej trwałych i szlachetnych materiałów wykończeniowych. Jego naturalna subtelność kreuje i ozdabia fasady wielu budynków. Niestety trudna obróbka mechaniczna jak i wymogi stawiane termoizolacji energetycznej budynków, ograniczają swobodne kreowanie wyglądu współczesnych obiektów z wykorzystaniem naturalnego kamienia. Aby zachować niezbędne parametry użytkowe i sprostać wymogom termoizolacyjności, firma Greinplast stworzyła panele elewacyjne kwarcowe, które doskonale sprawdzają się jako szlachetny materiał wykończeniowy.
Technologia produkcji paneli kwarcowych
Nowoczesny system produkcji pozwolił na stworzenie lekkiego i szlachetnego materiału zdobiącego elewacje przy zachowanie ciągłości termicznej przegrody. Nowy produkt pozwala na swobodne kreowanie na warstwie izolacyjnej w systemie ETICS, subtelnej i szlachetnej fasady budynku zachowując naturalny i niepowtarzalny wygląd. Surowcem bazowym używanym do produkcji paneli jest kruszywo kwarcowe, więc śmiało można powiedzieć, że wygląd paneli nie jest imitacją kamienia lecz nowoczesną formą wykorzystania tego naturalnego i szlachetnego materiału.
Opracowana w porozumieniu z architektami, paleta 20 kolorów kojarzy się z naturą. Kolory przełamane są jednak lśniącymi drobinkami, które dodają panelom szlachetności i elegancji. Efekt połysku to zasługa dodatku miki. Sprawia ona że panele nie są jednorodne. Każda płyta wydaje się być trochę inna, za sprawą różnie padających promieni światła, natomiast wygląd elewacji pozostaje naturalny.