Nowe produkty Greinplast do wykańczania wnętrz!

Klej żelowy, Szpachla lekka i Grunt żelowy to trzy nowe produkty Greinplast, które trafiły już do sprzedaży. Łatwiejsza praca z produktem to ich największa zaleta, którą w laboratorium udało się połączyć z bardzo dobrymi parametrami technicznymi.

Grunt żelowy Greinplast UN

W specjalnie stworzonej recepturze Gruntu Greinplast UN zastosowano innowacyjne dodatki, które modyfikują właściwości preparatu, tworząc żelową konsystencję znacznie minimalizującą ryzyko kapania oraz powstawania zacieków i wyszkliwień, co czyni aplikację łatwą i bezpieczną.

Formuła nowego gruntu Greinplast UN pokazuje zupełnie nowe podejście do tego typu produktów. Standardowe grunty mają konsystencję wodnistą. Bardzo często sprawia ona wykonawcom duże problemy. Wodnisty grunt rozchlapuje się, może spływać po powierzchni tworzyć na ścianie zacieki. To z kolei prowadzi do tzw. wyszkliwień. Powstają one na obszarach powierzchni gdzie nałożono znacznie grubszą warstwę gruntu, w miejscach zacieków, przez co miejsce takie cechuje się znacznie mniejsza chłonność, nasiąkliwością i porowatością. Nakładana farba znacznie gorzej do nich przylega wskutek czego w tych miejsca jest jej znacznie mniej, wydłuża się również tempo wysychania tych obszarów. Prowadzi to do widocznych nierówności i niejednolitości powierzchni. Proponowanym rozwiązaniem ułatwiającym właściwe przygotowanie podłoża pod malowanie jest nowy grunt żelowy Greinplast UN – tłumaczy doradca techniczny Greinplast Jan Pilch.

Szpachla lekka Greinplast SL

Szpachla Greinplast SL to z kolei gotowa masa szpachlowa wykończeniowa, służąca do wygładzania i wyrównywania powierzchni ścian i sufitów przed malowaniem. Specjalnie stworzona receptura szpachli umożliwia wykonawcy modyfikacje jej konsystencji według własnych upodobań, panujących warunków oraz metody aplikacji.

Szpachle lekką można stosować do wyrównywania typowych powierzchni mineralnych, takich jak tynki cementowo-wapienne, gipsowe, powierzchnie betonowe, do wyrównywania płyt G-K itp.

Szpachlę lekką Greinplast SL można łatwo nakładać metodami tradycyjnymi albo przy pomocy wałka. Natomiast nie jest ona dedykowana do standardowych agregatów natryskowych, tłokowych. Można ją zastosować jedynie w agregatach z pompą ślimakową – wyjaśnia Jan Pilch.

Klej żelowy Greinplast P405G

Nowa cementowo – polimerowa wzmocniona zaprawa klejowa o podwyższonej elastyczności do mocowania okładzin ceramicznych. Klej żelowy Greinplast P405G stworzony został na bazie wysokojakościowych spoiw mineralnych, cementowych i polimerów oraz dodatku żelu krzemionkowego adoptującego konsystencje zaprawy do najbardziej wymagających warunków.

Klej można stosować wewnątrz pomieszczeń na gotowych, stabilnych podłożach taki jak: betony, tynki mineralne, jak też na mało stabilnych podłożach wewnątrz i na zewnątrz pomieszczeń. Nadaje się również do mocowania okładzin ceramicznych na suchej zabudowie G-K.

To pierwszy cementowo-polimerowy klej Greinplast, który ma formułę żelową, klasyfikowany jako klej typu C2TE, czyli o podwyższonej wytrzymałości, elastyczności mrozo- i wodoodporny. Jego najistotniejszą cechą jest łatwość rozprowadzania. W procesie mieszania można uzyskać dowolną konsystencję, zarówno półpłynną, która ułatwia prace glazurnicze na podłogach, jak i bardziej gęstą, która idealnie nadaje się do stosowania na powierzchniach pionowych. Wysoka retencja wody w kleju to zasługa żeli krzemianowych. Powodują one również, że jego konsystencja jest odpowiednio lekka, co ułatwia nakładanie. To podstawowa różnica między klejem standardowym, a żelowym. W naszym założeniu wykonawca od razu powinien zauważyć różnicę w jakości pracy – mówi Jan Pilch.