Jak pomalować sufit i ściany bez smug?

Czy można samodzielnie pomalować sufit lub dużą, bardzo mocno doświetloną ścianę, bez ryzyka smug i śladów po wałku? Owszem, wbrew pozorom nie zależy to tylko od umiejętności malującego, lecz również od doboru odpowiedniej farby. W takich zadaniach specjalnych najlepiej sprawdza się farba antyrefleksyjna z głębokim stopniem matu, który gwarantuje, że niezależnie od kąta padania światła, smugi i cienie można wyeliminować.
Problem niedoskonałości i silnego naświetlenia
Niestety nie wszystkie sufity i ściany są idealnie równe i gładkie. Te niedoskonałości stają się jeszcze bardziej widoczne jeśli zastosujemy zwykłe farby, które mają tendencję do błyszczenia, a więc tworzenia refleksów świetlnych. W takiej sytuacji praktycznym rozwiązaniem jest zastosowanie farby antyrefleksyjnej z głębokim stopniem matu. Z doświadczenia wykonawców wynika, że idealne pomalowanie powierzchni bardzo dobrze doświetlonych, np. dużych sufitów i ścian na które pada światło słoneczne, jest sporym wyzwaniem. Na takich powierzchniach, gdy pomalujemy je niewłaściwymi farbami, mogą pojawić się niechciane efekty – smugi, widoczne łączenia warstw farby, ślady po wałku. Farby z efektem połysku uwidaczniają się też niedoskonałości ściany czy sufitu.
Wybór odpowiedniej farby
Te wszystkie aspekty sprawiły, że specjaliści firmy Greinplast zaczęli pracować nad stworzeniem produktu, który pozwala wyeliminować problemy osób malujących kłopotliwe powierzchnie. Farba Greinplast Premium antyrefleksyjna – głęboko matowa została wprowadzona na rynek z myślą nie tylko o profesjonalistach, ale również klientach indywidualnych, którzy samodzielnie chcą pomalować wnętrza swoich domów, mieszkań, czy biur.

Dzięki jej właściwościom farba nie chlapie podczas malowania, jest bardzo łatwa w aplikacji i doskonale kryje. Farba ta ma matowy charakter powłoki, dzięki czemu światło tak załamuje się na powierzchniach nią pomalowanych, że tych efektów po prostu nie widać, a refleksy świetlne stają się o wiele mniej uciążliwe. Dobrze sprawdzi się w miejscach w których malowana powierzchnia nie jest idealnie gładka, maskując jej niewielkie niedoskonałości. Jest ona dostępna w systemie barwienia. Warto pamiętać, że przy zastosowaniu farb o matowym charakterze powłoki najlepiej sprawdzą się jasne kolory.