Dekoracyjny system posadzkowy na bazie naturalnego kruszywa – GreinStone

Dobór sposobu wykończenia powierzchni tarasu, balkonu czy schodów to ważna i trudna decyzja dla wielu inwestorów budowlanych. Zastanawiając się nad technologią nie powinniśmy kierować się tylko i wyłącznie ceną, ale przede wszystkim wytrzymałością, estetyką i odpornością na warunki atmosferyczne. Firma Greinplast proponuje rozwiązanie, będące alternatywą dla tradycyjnych produktów, takich jak płytki ceramiczne, czy deski tarasowe.

Właściwości systemu

System ten zaprzecza zasadzie zgodnie z którą wykonywanie dotychczas wykończenie balkonu musiało być szczelne. Opiera się on na przepuszczalności przez warstwę drenażową hydroizolacji, skąd woda odprowadzana jest do listew krawędziowych, poza powierzchnię balkonu.

Zastosowane w systemie spoiwo, to jednoskładnikowa żywica poliuretanowa. Tego rodzaju nowoczesne komponenty znajdują coraz to nowe zastosowania w budownictwie. Dzięki nim tradycyjny, trwały i ponadczasowy materiał jakim jest kamień znalazł kolejne praktyczne zastosowanie.

Wykonanie posadzki

W skład systemu GreinStone wchodzą:

grunt krzemianowo – polimerowy Greinplast UKP
zaprawa hydroizolacyjna Greinplast I1K
poliuretanowy preparat gruntujący Greinplast RGU
kruszywo Greinplast RKM lub Greinplast RKK
spoiwo poliuretanowe Greinplast RSU
środek zagęszczający Greinplast RTX

oraz materiały uzupełniające:

listwa krawędziowa- Greinplast DR-K20 ( wraz z dedykowanymi narożnikami)
listwa schodowa – Greinplast SZ10 lub V
taśma izolacyjna
taśma uszczelniająca Greinplast ITU (wraz z elementami pomocniczymi jak narożniki czy kołnierze )

Warstwy systemu nakłada się kolejno, zgodnie z instrukcją producenta. Technologię wykonania systemu przedstawia film instruktażowy.